Co kupić dla noworodka?

Jednym z najszczęśliwszych momentów w życiu człowieka są narodziny jego dziecka. Jest to niezwykły moment, który na zawsze zmienia wszystko. Dziecko jest magiczną istotą mającą wielki wpływ na swoich rodziców. Dlatego też warto je miło przywitać na tym świecie. Również młodym rodzicom należą się gratulacje jakiś upominek. Zwłaszcza zasługuje na niego mama, która zapewne wiele przeszła podczas porodu.

Wybierając się do młodych rodziców należy pamiętać o pewnych zasadach.

Nie odwiedzajmy nowo narodzonego dziecka zbyt wcześnie. Dajmy mu najlepiej miesiąc na oswojenie się z nową sytuacją. Maleńki człowiek jest bardzo wrażliwą istotą. Narodziny to dla niego największe przeżycie. W pierwszych dniach po porodzie, zarówno dla młodych rodziców jak i dla dziecka jest to nowa sytuacja, nie do końca wiedzą jak się zachowywać. Mama jest z pewnością zmęczona i porodem jak i opieką. Po co więc dokładać im jeszcze swojej wizyty, kiedy i tak wszystko staje na głowie. Odczekując pewien czas dajemy im moment na odnalezienie się w nowej sytuacji. Ponadto dziecko jest już starsze i również lepiej się odnajdzie podczas wizyty rodziny.

Maleńki człowiek również jest wrażliwy na choroby, więc jeśli ktoś czuje się niepewnie, coś go rozkłada bądź jest bezpośrednio po chorobie wówczas bezwzględnie należy odłożyć wizytę, aby nie przynieść wirusów bądź bakterii do dziecka. Maluchy bardzo źle znoszą choroby.

Istnieją również pewne zasady odnoście prezentów dla noworodków. Nie kupujemy im jedzenia typu kaszki, mleko deserki, gdyż nie mając pewności czy maluch takie pokarmy toleruje, czy nie ma alergii, możemy wywalić pieniądze w błoto. Wyjątkiem jest sytuacja kiedy rodzice wyraźnie dadzą wskazówki jakie mleko bądź kaszkę kupić.

Podobnie jest z kupowaniem najmniejszych pieluch. Nie ma to najmniejszego sensu, gdyż rodzice z pewnością mają zapas małych pieluszek. Poza tym dziecko bardzo szybko z nich wyrasta i przechodzi na drugi rozmiar, z którego dziecko korzysta już znacznie dłużej. Jeśli kupować pieluszki to większe, tak aby mogły zostać wykorzystane. Tutaj również należy upewnić się czy rodzice mają zamiar używać dla dziecka pieluchy jednorazowe, czy modne ostatnio wielorazowe do prania.

Prezent na narodziny dziecka może być jednocześnie prezentem dla jego rodziców. Jeśli wybierze się na przykład czekoladki, to wiadomo, że zjedzą je rodzice. Jeśli natomiast kupi się specjalnie dedykowane czekoladki w personalizowanym opakowaniu z dedykacją, bądź ze zdjęciem wówczas może i czekoladki zjedzą rodzice, natomiast ozdobne opakowanie zostanie na pamiątkę dla dziecka. Rodzice będą mogli do niego wkładać pierwsze pamiątki swojego dziecka. Bransoletkę ze szpitala, smoczek, malutkie śpioszki. Również po pewnym czasie można odkładać do takiego pudełeczka pierwszy rysunek, ząbek mleczak, który wypadł, bądź inne cenne dla rodziców pamiątki.

Warto więc pomyśleć w tym kierunku i kupić czekoladki w takim właśnie uroczym i przydatnym później opakowaniu. Znajdują się tam słodkości w pięknych opakowaniach, ale i ciekawych nietypowych kształtach.

dziecko