Co ofiarować z okazji rocznicy ślubu?

Rocznica ślubu zasługuje na szczególne uczczenie – niezależnie od tego, czy to dopiero pierwszy rok od powiedzenia sobie sakramentalnego „tak”, czy też mija już kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat. O tej okazji warto pamiętać i zrobić swojej drugiej połówce wspaniałą niespodziankę!

Prezenty z rocznicy ślubu, czyli tak zwanych godów to nie tylko domena mężczyzn, ale również to żona powinna wybrać jakiś ciekawy prezent dla męża, aby sprawić mu przyjemność. Oczywiście, nie musicie od razu przeznaczać na ten cel sporej sumy, ponieważ nawet wyjątkowy prezent może być symboliczny i nie musi kosztować fortuny – tutaj najważniejsza jest pamięć o rocznicy, dlatego też nie trzeba wcale decydować się na kosztowe upominki, ale też wtedy, gdy rocznica jest okrągła, można pomyśleć o czymś innym niż zwykle.

Rocznice ślubu i ich określenia

1 – papierowa
2 – bawełniana, ale czasami stosuje się zamiennie dwie pierwsze nazwy rocznic
3 – skórzana
4 – kwiatowa lub owocowa
5 – drewniana
6 – cukrowa albo żelazna
7 – wełniana albo miedziana
8 – spiżowa, brązowa lub blaszana
9 – gliniana, generalska lub fajansowa
10 – cynowa lub aluminiowa
11 – stalowa
12 – płócienna, jedwabna lub lniana
13 – koronkowa
14 – kości słoniowej
15 – kryształowa lub szklana
20 – porcelanowa
25 – srebrna
30 – perłowa
35 – koralowa
40 – rubinowa
45 – szafirowa
50 – złota
55 – szmaragdowa lub platynowa
60 – diamentowa
65 – żelazna
70 – kamienna
75 – brylantowa
80 – dębowa

Co kupić dla męża lub żony?
Jeżeli poszukujesz zawsze udanego pomysłu na prezent dla drugiej połówki, najlepiej zdecydować się na klasykę – ona zawsze jest w modzie. Bukiet ulubionych kwiatów, a może kwiat w doniczce, który szybko nie zwiędnie, czekoladki lub ciasto, możesz również zdecydować się na upominek taki jak galanteria skórzana, dobra książka lub płyta albo coś z kosmetyków czy markową wodę toaletową lub perfumowaną.

Możesz również zdecydować się na taki prezent na rocznicę ślubu, który będzie bardziej niezwykły – coś związanego z hobby drugiej osoby, ciekawa koszulka lub kubek czy filiżanka, biżuteria, możecie również kupić dla siebie takie upominki jak dobry alkohol, markowy scyzoryk, multitool czy coś do domu, na przykład pachnąca świeczkę lub ciepły koc.

Gdy kupujesz prezent dla niej lub dla niego, wystrzegaj się jednak takich upominków jak patelnie, garnki czy inne niezbyt mile widziane kuchenne akcesoria dla niej, natomiast dla niego nie wybieraj seksownej bielizny, skarpetek czy bibelotów, gdy on nie przepada za różnymi „łapaczami kurzu”.

Gdy szukasz czegoś jeszcze bardziej oryginalnego, możesz kupić dla was skok spadochronowy w tandemie – nie trzeba wtedy żadnego przygotowania. Na serwisach oferujących ciekawe pomysły na rocznicę ślubu można kupić też takie jak: zwiedzanie winnicy i kolacja dla dwojga, lot balonem, rejs widokowy, natomiast dla niego może być to kurs doszkalający jazdy samochodem czy kurs na strzelnicy, a dla niej voucher do salonu kosmetycznego lub Spa & Wellness czy kurs artystyczny.

Gdzie uczcić rocznicę?
Oczywiście, nie musicie świętować domu, ponieważ prezent na rocznicę ślubu może mieć też inną postać – wspólna kolacja w dobrej restauracji, koncert, wyjście do kina na jakiś interesujący firm, może teatr lub filharmonia, ale możecie również wybrać się na masaż dla dwojga lub też wyjechać do popularnej miejscowości turystycznej, aby tam spędzić chociaż weekend i zrelaksować się w swoim towarzystwie, z dala od codziennych obowiązków.

Jeżeli interesują cię takie pomysły na prezent, w takim przypadku warto zacząć wcześniej planować tego rodzaju wydarzenie. Oczywiście, możesz zrobić to w tajemnicy, aby taki prezent dla męża czy żony okazał się miłą niespodzianką, ale możecie również razem wybrać takie miejsce, które będzie spełniało wszystkie wasze wymagania.

Zatem jeżeli chcesz zrobić wyjątkowy prezent dla swojego współmałżonka, w takim przypadku masz przed sobą wiele rozmaitych propozycji. Jednak niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, najważniejsze to pamięć o rocznicy – nawet symboliczny prezent, na przykład bukiet kwiatów czy ugotowanie czegoś pysznego, będzie doceniony!