Czy kupować prezenty z okazji I Komunii Świętej?

Jest to odwieczne pytanie zarówno rodziców, jak i zaproszonych na uroczystość gości.

Kiedyś Komunia Święta nie kojarzyła się wyłącznie z prezentami. Było to bardziej duchowe przeżycie. Potem czasy się zmieniły i pojawiły się prezenty. Ten zwyczaj pozostał do dnia dzisiejszego. To jednak od samych rodziców i gości zależy jaki prezent dziecko dostanie. To rolą rodziców jest takie ukierunkowanie dzieci, by zrozumiały, że jest to uroczystość kościelna, duchowa a nie jedynie okazja do dostawania prezentów.

Nie ma nic złego w ofiarowywaniu upominków. Trzeba to jednak robić z głową.

Nie jest dobrze, kiedy rodzice muszą brać kredyt, aby tylko zadowolić dziecko pięknym prezentem wręczonym z tej okazji.

Jakie prezenty warto wręczać z okazji I Komunii Świętej?

Tegoroczna I Komunia zbliża się wielkimi krokami. Należałoby już wcześniej pomyśleć jaki upominek wręczyć dziecku. Można już powoli zacząć się rozglądać. Nie warto odkładać tej czynności na ostatnią chwilę, bo może się okazać, że zabraknie nam czasu, bądź upatrzony prezent nie będzie już dostępny.

Samo zorganizowanie wszystkiego wymaga nie lada zachodu. Dziecku trzeba kupić odpowiedni strój. Jeśli organizuje się obiad bądź całe przyjęcie poza domem, należy wynająć lokal, wybrać menu, zamówić zaproszenia dla gości, zamówić tort, wynająć fotografa. Powoli robi się to małe wesele. Nie można zapomnieć o fryzjerze jeśli do I komunii idzie dziewczynka. Niekiedy na wybór prezentu nie ma się już albo funduszy, czasu, albo siły i kupuje się przypadkową rzecz.

Aby tego uniknąć warto wcześniej zrobić listę, bądź porozmawiać z dzieckiem czego oczekuje, co by mu się przydało. Może jego oczekiwania wcale nie są ogromne i wystarczy jakiś drobiazg.
Nadal jednym z najpopularniejszych prezentów jest złoty bądź srebrny medalik. Ofiarowywane są również obrazki z aniołkami, Pismo Święte obrazkowe, różaniec, zegarek, czasem rower. Z innych prezentów obecnie bardziej pożądanych przez dzieci jest elektronika. Nie wszystkich jednak stać na tak drogie prezenty. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest drobniejszy upominek. Mogą to być również pieniądze, tak aby dziecko samo nazbierało na wymarzony prezent.

Dużą popularnością cieszą się również czekoladki specjalne dedykowane na taką okazję. Oferowane przez nią słodkości robią furorę nie tylko z powodu nieziemskiego smaku, ale również niebanalnych opakowań oraz kształtów czekoladek. Oferowane czekoladki komunijne są połączeniem pysznej słodkości w niezwykle eleganckim opakowaniu eleganckiej. Czekoladki mają niepowtarzalne nadzienie, słodkie, kuszące. Specjalnie personalizowana puszka dopełnia całości i pozostanie na długi czas piękną pamiątką, pudełkiem na pamiątki z komunii. Można tam schować kartki z życzeniami, które się otrzyma, bądź inne drobiazgi, które będą przypominały o tym doniosłym dniu.

komunia