Jak wybrać odpowiedni prezent dla chłopaka lub dziewczyny?

Dzień Chłopaka, Dzień Kobiet, Walentynki, rocznica, urodziny – gdy zależy ci na tym, aby zrobić swojej drugiej połówce, koleżance czy koledze miłą niespodziankę, warto pomyśleć o czymś na te święta. Wybranie odpowiedniego upominku na te okazje często jednak nastręcza wiele trudności. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę!

Dla bliskich poszukujemy takich prezentów, które są piękne czy też praktyczne. Chcemy podarować coś na pamiątkę i coś, co będzie mogło przydać się na co dzień. Każdy z nas ma w końcu nieco inne wymagania, gdy chodzi o upominki. Wtedy, gdy wybieramy prezent dla innej osoby, najczęściej trudno jest nam wejść w jej skórę, aby znaleźć coś, co po prostu będzie perfekcyjne.

Warto obdarowywać się upominkami!
Prezenty najczęściej dajemy sobie z ważnych okazji – na urodziny czy pod choinkę, ale nie warto zapominać także o tych mniej istotnych świętach, na przykład Dniu Chłopaka, Dniu Kobiet, Walentynkach, rocznicy poznania czy też innych datach, które chciałoby się dodatkowo uczcić – oczywiście, prezent dla dziewczyny czy też prezent dla chłopaka nie musi być wtedy drogi, ale wystarczy coś symbolicznego, co będzie wyrazem pamięci, szacunku, przyjaźni czy miłości.

Ciekawe upominki można mieć już za kilka złotych, a jeżeli masz talent, możesz również przygotować coś samodzielnie – ugotowanie pysznego obiadu, upieczenie ciasta lub ciasteczek lub wykonanie jakiegoś małego dzieła sztuki także może być świetnym pomysłem na upominek. Razem możecie pójść też do kina albo do zoo – wspólnie spędzony czas, zwłaszcza wtedy, gdy czasami bardzo go brakuje, to także wspaniały pomysł na prezent dla niej czy dla niego.

Prezent dla chłopaka – co lubią, a czego nie lubią faceci?
Czteropak ulubionego piwa? To zawsze dobry prezent dla chłopaka lubiącego tego rodzaju napitek, ale jeżeli szukasz czegoś bardziej oryginalnego, to zbyt mało, aby zrobić mu świetną niespodziankę.

Gdy nie chcesz przepłacać, możesz kupić mu śmieszną koszulkę z fajnym nadrukiem albo breloczek, także możesz zamówić teraz breloki z grawerunkiem lub ze swoim zdjęciem. Także kapitalnym pomysłem może być kubek lub jakieś gadżety związane z jego hobby, na przykład grami komputerowymi, ulubionym zespołem, uprawianym sportem. Gdy możesz przeznaczyć na prezent nieco większa sumę, wtedy pomyśl o gadżetach elektronicznych, galanterii skórzanej, dobrym scyzoryku czy multitoolu czy jakichś markowych kosmetykach i perfumach.

Wystrzegaj się jednak upominków, które mogą wywołać skrępowanie – slipy, erotyczne gadżety, kosmetyki takie jak żel do mycia ciała czy dezodorant, także skarpetki czy książki lub płyty tych twórców, za którym obdarowany może nie przepadać. Lepiej w takiej sytuacji podarować bon upominkowy, żeby chłopak mógł sam wybrać dla siebie to, co najbardziej mu się spodoba.

Prezent dla dziewczyny – nie tylko kwiaty
Tradycyjnie dziewczynom wręcza się kwiaty, ale warto pamiętać o tym, że nie każda przepada za tego rodzaju upominkami. Ponadto, gdy chcesz wręczyć bukiet, pamiętaj o tym, że kwiaty mają również symboliczne znaczenie, na przykład czerwone róże wyrażają miłość i namiętność, białe niewinność, a żółte zazdrość. Błękitne kwiaty znaczą z kolei wierność, a pomarańczowe zdradę. Gdy chcesz podarować koleżance piękny bukiet, wybierz ten z kwiatów różowych, ponieważ oznaczają przyjaźń. Nie zapominaj też o tym, że świetnym pomysłem na prezent dla dziewczyny będzie kwiat w doniczce – na pewno wystarczy na dłużej.

Gdy jednak chcesz zrezygnować z kwiatów, masz przed sobą także wiele innych świetnych upominków – słodycze, ale tylko wtedy, gdy ona się nie odchudza, w przeciwnym przypadku możesz wybrać jakieś zdrowe słodycze ze sklepu z eko żywnością, świetnym pomysłem może być bon upominkowy do drogerii lub kosmetyki, ale najlepiej dość uniwersalne, na przykład balsam do ciała o przyjemnym zapachu – nie ujędrniający czy na rozstępy! Możesz kupić także ładny kubek, biżuterię w jej stylu czy też świeczkę zapachową lub fajną poduszkę.

A może masz jeszcze jakiś własny pomysł na prezent dla chłopaka lub dziewczyny? Podziel się nim, a być może pomożesz komuś w podjęciu decyzji!