Lista prezentów ślubnych

Prezenty ślubne to zmora zarówno gości, ale również młodej pary. Otrzymuje ona czasami wiele różnych nieprzydatnych rzeczy, które potem lądują na dnie szafy bądź są rozdawane znajomym i rodzinie. Nie jest to komfortowa sytuacja ani dla gości, ani dla pary młodej. Warto więc pomyśleć o takim rozwiązaniu jak lista prezentów ślubnych. Nie jest to nadal popularne w Polsce rozwiązanie, ale zyskuje coraz więcej zwolenników. I słusznie jest to świetny pomysł aby uniknąć nietrafionych upominków z którymi nie wiadomo co później zrobić.

Jeśli jednak Para Młoda nie jest zwolennikiem listy prezentów, krępuje ją sporządzanie jej, bądź po prostu tego nie akceptują wówczas należy się zdać na własny instynkt. Ułatwieniem może być notatka pozostawiona w zaproszeniu ślubnym sugerująca na przykład, że Młodzi woleliby otrzymać pieniądze niż prezenty rzeczowe. Coraz częściej taka informacja pojawia się na zaproszeniu, często w formie zabawnego wierszyka, jest jednak całkiem poważną prośbą i warto ją uszanować. Oczywiście oprócz pieniędzy można ofiarować parze młodej dodatkowo kwiaty bądź pyszne czekoladki.

Jeżeli na zaproszeniu nie znajduje się żadna informacja na temat prezentów to należy kupić to, co się uważa za słuszne. Kiedyś były nieco inne czasu. Ludzie bardziej potrzebowali sprzętu AGD. Ciężko było kupić nawet żelazko, odkurzacz czy mikser. Zdobycie takich sprzętów graniczyło czasem z cudem.

Obecnie dostępność do takich produktów jest znacznie ułatwiona i często młoda para ma już w pełni wyposażone mieszkanie. Warto zrobić wcześniej rozeznanie, czego młodzi mogą potrzebować, czego nie mają, a co mają w nadmiarze. Ważne jest aby prezent był ofiarowany z serca, ze szczerością i sympatią.

Kupując sprzęt AGD bądź RTV należy zachować paragon, gdyż najczęściej jest on podstawą późniejszej gwarancji. Może nie wypada dołączać do go prezentu, ale zawsze można zasugerować młodej parze, że w razie awarii posiadamy paragon i zajmiemy się wszystkim. Jeśli Młoda Para to nasza bliska rodzina bądź znajomi to z pewnością nie poczują się urażeni gdy dołączymy do prezentu paragon, bądź przekażemy go w innym terminie. Z pewnością zrozumieją, że nie jest to chęć pokazania ile podarunek kosztował, ale wyłącznie względy praktyczne.

Kupując podarunek należy skupić się na jakości. Prezent powinien być porządnie wykonany, tak aby służył przez wiele lat. Jeśli nie ma się pieniędzy na drogi prezent należy kupić coś symbolicznego, ale również dobre jakości. Mogą to być ładne filiżanki, piękny bukiet kwiatów, czy również niebanalne czekoladki. Właśnie czekoladki na ślub to bardzo dobry pomysł. Z pewnością bardziej praktyczny niż cięte kwiaty. Szczególnie jeśli wybierze się te gustowne, w pięknym nietypowym opakowaniu. Właśnie takie można kupić na stronie https://chocorepublica.pl. Znajduje się tam szeroki wybór czekoladek o przeróżnych kształtach, w przepysznych smakach. Duże wrażenie z pewnością wywoła czekoladowa podkowa, czy figurki Młodej Pary. Ponadto personalizowane opakowanie będzie dodatkową pamiątką nawet po zjedzeniu czekoladek.

Może warto więc zamiast kwiatów, które szybko zwiędną postawić na uwielbianą przez wszystkich czekoladę.

MINOLTA DIGITAL CAMERA
MINOLTA DIGITAL CAMERA