Prezent świąteczny dla dorosłych

Prezenty świąteczne to czasami trudny temat. Zostawienie zakupów na ostatnią chwilę dodatkowo nie ułatwi sprawy. W jaki sposób wybrać odpowiedni upominek? Jest jedna zasada która zawsze się sprawdza. Dzieci zawsze będą zadowolone z zabawek a dorośli z dobrego alkoholu. Oczywiście są od nie wyjątki. Nie mniej jednak jest do dominująca zasada. Dobry alkohol jest mile widziany. Nie może być wybrany przypadkowo. Powinien być dopasowany do konkretnej osoby.

Jak więc wręczać alkohol, oraz jaki powinniśmy wybrać na prezent, aby nikogo nie urazić?

Nie zawsze dobrym wyborem jest alkohol reklamowany w świątecznych gazetkach supermarketowych. Tutaj niektóre prezentowane trunki są całkiem przypadkowe. Proponowane są różne tanie zamienniki likierów, whiskey. Nie koniecznie ktoś będzie zadowolony z takiego prezentu.

Warto trochę się postarać i wręczyć alkohol jako dodatek do prezentu głównego. Może to być cały kosz upominkowy z alkoholem. W jakich sytuacjach wypada wręczyć alkohol?

  • pod choinkę, ale w połączeniu z innymi upominkami nie jako prezent solo.
  • Miłośnikowi dobrych trunków warto dać nietypowy, jakościowy alkohol. Na przykład w jakiejś ciekawej butelce.
  • Gdy wybiera się do osoby, której się dobrze nie zna. W takiej sytuacji ciężko jest wybrać jakiś upominek a alkohol jest uniwersalnym prezentem.
  • W ramach podziękowania aczkolwiek wręczanie takiego podziękowania urzędnikowi bądź lekarzowi może zostać odebrane jako wręczanie łapówki. Zawsze można podziękować w ten sposób znajomemu za jakąś przysługę.
  • gdy możemy się poszczycić dobrym alkoholem własnej produkcji. Na przykład kilkuteltnią butelką wina. Bądź piwem własnej produkcji.
  • na ślubie –zdarza się, że Para Młoda na zaproszeniu pisze, że zamiast kwiatów woli dostać wino bądź czekoladki.

Istnieją również sytuacje w których nie wypada wręczać napojów wyskokowych. Nie ofiarowuje się ich:

  • kobietom w ciąży jak również młodym mamom. Również nie wszystkie osoby w podeszłym wieku ucieszą się z butelki wódki. Jeśli już to lepsza będzie dobra nalewka.
  • Osobie, która nie ukończyła jeszcze 18 lat bez względu na zasady panujące w danym domu.
  • Osobie mające problem z piciem za dużej ilości alkoholu. Lepiej nie przykładać do tego ręki, aby nie mieć go na sumieniu.

Najbezpieczniejszym alkoholem, który warto ofiarować drugiej osobie jest niewątpliwie wino. Ponadto jeśli jest naprawdę dobrej jakości oraz pięknie zapakowane może to być dokonały prezent nawet pod choinkę. Wino w skrzynce będzie idealnym upominkiem dla rodziców. Jest to bardzo elegancka forma, która z pewnością wywoła dobre wrażenie.