Wyjątkowe urodziny – co ofiarować na 30, 40, 50 urodziny dla niej?

Znalezienie idealnego prezentu dla urodziny dla żony, mamy, przyjaciółki czy koleżanki z pracy może być sporym wyzwaniem. Chociaż zawsze można podarować kwiaty czy czekoladki, to jednak wtedy, gdy poszukujesz czegoś bardziej oryginalnego, mogą zacząć się schody. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, gdy poszukujesz tego rodzaju upominków!

Znalezienie świetnego prezentu dla kobiety nie zawsze jest takie proste – niezależnie od tego czy to prezent na 30 urodziny czy też prezent na 50 urodziny, możesz w sklepach znaleźć wiele ciekawych podarunków, ale najważniejsze to wyselekcjonowanie wśród nich takiego, który będzie w perfekcyjny, wcale nie jest takie proste – w końcu kobieta zmienną jest i tak naprawdę to często trudno samemu odgadnąć, czego ona oczekuje.

Dlatego też jeżeli chcesz zrobić udany prezent na urodziny dla niej, możesz zdecydować się na klasykę, ale nie zawsze kwiaty czy czekoladki to wymarzony prezent, więc jeśli szukasz czegoś bardziej oryginalnego, w takim przypadku trzeba wysilić się nieco bardziej.

Klasyka zawsze w cenie
Niezależnie od tego, czy kupujesz prezent na 20 urodziny czy prezent na 40 urodziny, możesz wybrać takie upominki, które zawsze będą sprawiały przyjemność. Wspomniane kwiaty, ale też niekoniecznie cięte, ponieważ świetnym pomysłem może być kwiat doniczkowy, który na pewno wystarczy na znacznie dłużej. Zamiast gotowej bombonierki można wybrać też eko słodycze lub przygotować coś samodzielnie.

Inne klasyczne pomysły dla kobiet to: perfumy, kosmetyki, galanteria skórzana, elegancka filiżanka lub kubek, świeczka zapachowa, biżuteria, na przykład kolczyki, broszka, naszyjnik, pierścionek czy bransoletka, także ładna poduszka czy ciepły koc.

Nie zapominaj również o okolicznościowej kartce na urodziny – chociaż teraz darujemy je coraz rzadziej, to jednak nie warto zapominać o kartce, która kosztuje zwykle kilka złotych, natomiast jest bardzo przyjemnym akcentem i pamiątką po rocznicy urodzin. Najlepiej wybrać taką, która będzie pusta w środku, aby wpisać do niej życzenia własnoręcznie – od serca.

A może coś niecodziennego?
Jeżeli jednak chcesz wybrać dla niej taki prezent na urodziny dla niej, który będzie inny niż zwykle, w takim przypadku również masz pełną gamę interesujących propozycji. Możesz zdecydować się na zakupienie vouchera upominkowego do znanego salonu Spa & Wellness czy też do gabinety kosmetycznego, możesz kupić też bon upominkowy do drogerii lub znanej sieci sklepów odzieżowych.

W kategorii jeszcze bardziej szalonych pomysłów znajdują się takie jak: skok tandemowy ze spadochronem, lot balonem, wizyta w winnicy wraz z próbowaniem wina. Karnet na zajęcia jogi albo kurs samodzielnego przygotowywania kosmetyków też będzie ciekawą alternatywą dla kwiatów i czekoladek albo też może być ich świetnym uzupełnieniem.

Czego lepiej nie podarować kobiecie?
Są jednak i takie prezenty, których lepiej się wystrzegać, ponieważ ich podarowanie może dać całkowicie odmienny rezultat. Gdy nie chcesz wchodzić na „wojenną ścieżkę” ze swoją żoną, przyjaciółką czy też znajomą z pracy, trzeba pamiętać o tym, żeby nie popełnić faux pas.

Przede wszystkim taki prezent na urodziny jak nieodpowiednie kosmetyki, niezbyt urodziwe bibeloty czy też bielizna od kogoś, z kim nie jest się w bliższej komitywie, nie będzie zbyt dobrym rozwiązaniem. Podarowanie kremu przeciwzmarszczkowego, zestawu z dezodorantem czy też żelem do mycia ciała nie zawsze będzie dobrze odczytane. Gdy z kolei chodzi o bieliznę, na przykład figi czy stringi lub też fikuśne komplety, także mogą wywołać skrępowanie. Lepiej uważać też z perfumami, ponieważ nie zawsze można trafić w gust. Lepiej uważać również na takie upominki jak garnki, patelnie, noże czy inne akcesoria kuchenne – nie jest to wymarzony prezent wielu kobiet.

Dlatego też jeżeli poszukujesz ciekawych upominków – ma być to prezent na 30 urodziny, prezent na 40 urodziny czy też prezent na 50 urodziny, w takim przypadku skorzystaj z naszych pomysłów. A może masz jakieś swoje sprawdzone podarunki? Zapraszamy do podzielenia się z nami swoimi propozycjami!